Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

ПУКАЊЕ ВО УНИВЕРЗИТЕТ: Вооружан напаѓач и понатаму пука, студентите се кријаат

Државниот универзитет во Охајо е затворен поради дојава дека постои вооружен напаѓач во кампусот. Полицијата советува сите да најдат засолниште.

Се паркирал на погрешно место, па му го разнеле поршето со бомба!

Луксузното „порше“ кое биле изнајмено е разнесено со бомба, откако по грешка било означено како закана. Овој необичен инцидент се случил во прометниот дел на Париз, во близина на Сенатот.

Трамп нема да дозволи промена на името Република Македонија

САД по изборот на новиот претседател Доналд Трамп ќе продолжат да го градат патот на добрата соработка со Македонија, вели Марк Барнс, советник на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп.

Доналд Трамп е избран за претседател на Соединетите Американски Држави!

Со победата во Висконсин Трамп го надмина прагот од 270 потребни електорски гласа и стана 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

Македонија се рекламира среде изборната програма на CNN (ВИДЕО)

Реклама за инвестирање во Македонија и за македонскиот туризам се емитува среде програмата посветена за изборниот ден во САД. Ако се има предвид колкаво е значењето и интересот за овие избори во САД, несомнено само со оваа реклама Македонија допре до ушите на милиони гледачи ширум светот.

Пукање на избирачко место во САД: еден загинат и повеќемина ранети

Еден загинат, а повеќемина се ранети кога вооружен маж близу избирачко место во Азуса, Калифорнија почнал да пука.Според полицијата од Лос Анџелес, се работи за најмалку еден осомничен кој бил „тешко вооружен“.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 44 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3