Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

Најтажна приказна од авионот на смртта: Фудбалер на Чапокоензе пред летот дозна дека ќе стане татко

Во авионската несреќа која се случи во Колумбија каде загинаа 71 лице, а меѓу нив речиси цел фудбалски тим на Чапокоензе, животот го загуби и 22 годишниот фудбалер Тијагињо.

ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ: Ова е пилотот кој спаси 5 човечки животи, но тој за жал почина

Објавена е првата фотографија од пилотот кој го управуваше авионот кој падна во Колубмбија, Мигел Кироге. Пилот стана херој по извештаите дека тој го испуштил горивотонеколку секунди пред несреќата, а со тоа спречил експлозија на авионот.

Тој предупреди, но никој не му поверува: Во авионска несреќа ќе загине цел фудбалски тим (ВИДЕО)

Внимавајте, ќе се случи авионска несреќа во која ќе загине цел фудбалски тим, вака претскажувачот на судбини, во Бразил познат како Карлитос ја предупреди јавноста за кобната авионска несреќа во Колумбија во која загинаа фудбалери.

КАТАСТРОФА ВО УЧЕНИЧКИ ДОМ ВО ТУРЦИЈА: Изгореле 12 лица, меѓу кои 11 ученички (ВИДЕО)

Причината за пожарот во ученичкиот дом во кој се повредени уште 22 ученички, сеуште не е позната. Во пожарот кој избил во ученичкиот дом во јужната турска провинција Адана, настрадаа 12 лица меѓу кои 11 ученички, јавуваат турските власти.

Доналд Трамп се заблагодари на велешани (ФОТО)

Изборна благодарница до велешани од новиот претседател на САД. Ок, може не е лично од Трамп, ама се разбираме… Упатените знаат зошто.

Снимен падот на авионот со бразилските фудналери (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Снимен е моментот на рушењето на авионот на бразилските фудбалери. Според последните и најнови податоци од светските медиуми, само 13 лица го преживеале падот. Во авионот имало 72 фудбалери и 9 члена на екипажот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 74 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3