Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

Уште еден инцидент утрово во Турција

Непознат напаѓач отвори оган крај американската амбасада во Турција, јави ТАСС, повикувајќи се на претставник на американскиот Стејт департмент.

ГОЛЕМ ПРОПУСТ: Австриските власти откриле група која во Европа нелегално внела десет илјади емигранти

Австриските власти откриле турска криминална група која незаконски внела околу десет илјади емигранти во западна Европа изминатите десет години, соопшти австриското Министерство за внатрешни работи, јави ДПА.

Амбасадорот Карлов загина во атентатот во Турција

Рускиот амбасадор во Турција Андреи Карлов кој беше тешко ранет во вооружен напад во Турција, им подлегна на повредите. Амбасадорот беше застрелан во атентатот кој беше извршен врз него на отворање на изложба во Анкара.

Тревога во Париз: Пронајден сомнителен пакет во близина на редакцијата на Спутник

Сомнителен пакет пронајден е во близина на редакцијата на Спутник во Париз. Полицијата ги затворила околните улици. Како што пренесуваат очевидците, пронајден е сомнителен ранец, а набрзо е изведена контролирана експлозија. Сите околности на овој инцидент се утврдуваат.

МИГРАНТ ЈА СИЛУВАЛ, ПА ЈА УБИЛ МАРИЈА (19): Авганистанец ја убил ќерката на висок функционер

Тинејџер од Авганистан (17) вчера е уапсен поради силување и убиство на 19 годишната Марија Ладенбургер во средината на октомври во германскиот град Фрајбург.Германските медиуми објавија дека жртвата била ќерка на висок европски претставник, исто така и друга девојка во градот била силувана и убиена во последните два месеци.

Вака течеше акцијата на чистење терористи и спасување цивили во Алепо (ВИДЕО)

Сириската војска со поддршка на силите на самоодбрана за три дена ги исчисти милитантите од 16 квартови во северниот дел на источно Алепо, изјави началникот на главната управа на Генералштабот на вооружените сили на Русија генерал-потполковник Сергеј Рудски.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 85 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3