Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

Моментот кога напаѓачот почнува да пука во клубот во Истанбул (ФОТО+ВИДЕО)

Досега за 39 луѓе е потврдено дека загинале, а за 69 дека се ранети, од кои четворица сериозно, во новогодишниот напад во угледен ноќен клуб во Истанбул.

ОВА Е ЦРНИОТ ДЕДО МРАЗ: Уби 35 и повреди 40 лица во Истанбул

Најмалку 35 луѓе се мртви и 40 се повредени во ноќен клуб во Истанбул откако напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите, јавуваат турските телевизии, повикувајќи се на изјава на истанбулскиот градоначалник.

Пристигна Новата година во Австралија

Со спектакуларен огномент пристигна Новата година во Австралија. Повеќе од милион луѓе ја дочекаа Новата година со огномети, кои беа посветени на пејачите Принц и Дејвид Боуви.

Шок и неверување: Би- Би Си објави, кралицата Елизабета е мртва!

На твитер профилот на ББЦ се прошири веста дека кралицата Елизабета II починала. Веста светкавично ја обиколи мрежата, а многумина поверуваа.

Напаѓачот од Берлин се движел како „осамен волк“

Министерот за внатрешни работи на Италија Марко Минити изјави дека Тунижанецот Анис Амри се движел како „осамен волк“, додека патувал низ Италија по нападот на божиќниот базар во Берлин, пренесува ABC News.

КИДНАПИРАН ПАТНИЧКИ АВИОН: На летот се наоѓаат 118 луѓе, киднаперите се закануваат дека ќе активираат бомба

Премиерот на Малта, Џозеф Мускат, на Твитер објави дека во тек е операција за справување со оваа вонредна ситуација.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 81 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3