Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

Путин го поштеди Трамп од срам: Претседателот доколку го активираше рускиот ситем ќе се случеше ова...

Владимир Путин, претседателот на Русија, го поштеди својот американски колега Доналд Трамп од голема бламажа бидејќи нареди да не се активира рускиот систем С 400 кој е дизајниран за уништување на цели во воздух за време на американското бомбардирање на сирискиот база Шеријат.

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Мрачен детал од трагедијата во која загина прилепчанката во Австралија

Семејството Јорданоски од Прилеп, кое својот подобар живот реши да го побара во Австралија и пред 3 години се пресели во Сиднеј, на 25-ти минатиот месец го снајде страшна трагедија. Нивната помала ќерка Тамара Јорданоски (17) заедно со нејзиното момче Џовани Санторо (18) загина во страшна сообраќајна несреќа во близина на Порт Ботани во Сиднеј.

Предупредување од Москва: Војската на Косово е проблем за цела Европа

Москва смета дека инцијативата за формирање оружени сили на Косово е неодговорна и спротивна на постоечките договори, изјави портпаролката на руското министерство за надворешни работи Марија Захарова.

ПУТИН БЕСЕН: Бомбаш- самоубиец се разнесе во метрото во Санкт Петербург

По повод нападот, рускиот претседател Владимир Путин дозна синоќа одржа вонреден состанок со претставници на безбедносните и разузнавачките служби.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Првата фотографија од убиениот терорист на аеродромот во Париз

Француските медиуми објавија фотографии и снимки од телото на убиениот терорист во Париз. Тој на аеродромот му украде пушка на војник и сееше страв. Пред да биде убиен, тој рани двајца полицајци.

Новогодишното беснеење на мигрантите во Берлин од кое на секој европски граѓанин му замрзнува крвта во вените (Видео)

Кога треба да се пишува за мигрантите, најчесто се помислува на нивната непосакувана состојба во која за жал ги донесе војната во Сирија, но некогаш и тие знаат да се покажат во поинакво светло и да ја злоупотребат помошта која им се дава.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 89 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3