Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

ЕКСКЛУЗИВНО: СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО ТУКА: УРАГАНОТ ИРМА ЈА ЗАФАЌА ФЛОРИДА!

Почитувани граѓани како што веќе и најавивме пред неколку дена од денес (10.09.2017) на удар на страшниот ураган ИРМА е Флорида. Следете ја ситуацијата во живо на следниот линк:

Македонски граѓанин повреден во нападот во Барселона

Македонски граѓанин, кој во моментот на нападот во Барселона бил во непосредна близина, се здобил со скршеница на зглобот на ногата. Тој не е во животна опасност и е третиран од страна на шпанските медицински служби, соопшти изутринава македонското Министерство за надворешни работи.

Нов напад во Шпанија: Терористи влетале со ауди во маса луѓе во Камбрилс

Само осум часа по нападот во Барселона, рано утрово терористи извеле уште еден напад во Шпанија. Нападот се случил во туристичкото место Камбрис, на околу 100 км од Барселона. Светските медиуми наведуваат дека се повредени седум лица кога терористи со патничко возило ауди влетале во маса луѓе на шеталиштето.

Терористички напад во Њујорк: Возило влета во толпа луѓе на „Тајм сквер“ (ВИДЕО)

Денеска во попладневните часови возило со голема брзина се забило во пешаци на Тајм сквер, но се уште нема информации за жртви, пишува Ројтерс.

Ел Чапо се жали на условите во затворот во Њујорк

Мексиканскиот нарокобос Хоакин Гузман Лоера познат како Ел Чапо беше префрлен во затвор на Менхетн во јануари, 2017 година и оттогаш протестира поради лошите услови.

ВОЈНАТА ИЗЛЕГУВА ОД КОНТРОЛА: Сириската армија отвори оган врз американски авион!

Единиците на сириската војска вечерва отвориле оган на американски воен извидувачки авион, пренесуваат светските медиуми. Авионот, наводно, е нападнат додека вршел надгледување во близина на воената база Камишли на североистокот на Сирина, соопшти „Масдар Њуз“ повикувајќи се на извори во Сириската војска.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 80 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3