Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

Мерјем Али од Хјустон го тужи Facebook и бара отштета од 123 милиони долари

Мерјем Али од Хјустон го тужи Facebook и бара отштета од 123 милиони долари бидејќи оваа компанија не сакала веднаш да ги отстрани фотошопираните голи фотографии од неа, што еден нејзини поранешен пријател ги поставил на оваа мрежа.

Борба за живот 80 дена:Кога се родил имал само 569 грама,но не се откажал..

Voker Kolt Pruet роден е на 25 април оваа година во 26 недела.Поминал 80 дена на интензивна нега на неонаталното одделение во Медицинскиот центар Форсајт во Winston Salem NC.

Официјално, Аргентина банкротира!

Меѓународната група која ја регулира трговијата со финансиските деривати, ИСДА, прогласи банкрот на Аргентина, бидејќи до 30 јули не успеа да ги исплати каматите за долгот.

Косовецот Лавдрим Мухаџери сече глави во Сирија (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)

Еден од најпознатите косовци во ИСИС Лавдрим Мухаџери, откако го искина косовскиот пасошот сега почна и да сече глави во Сирија.Тој самиот ги објави овие како што може да видите трогателни фотографии, за потоа да ги објави босанскиот портал САФФ.

Еден ден поминат во САД

Работниот ден за еден обиечен американски работник започнува рано наутро.Некои имаат време и за нивното прво кафе,а други пак брзаат.Улиците уште во 6 часот наутро се полни со редици коли.

Страница 19 од 19
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 41 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3