Barkod.mk - Кодот на вистината

Страшна трагедија пред Нова година: Изгореа бебе и 2 годишно момче

Дек 30 Напишано од  Посетено 10223 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Во моментот на трагедијата мајката била во едната соба, а децата во другата соба. Кога го слушнала плачот на момчето, ја отворила вратата на детската соба, но таа не можела да влезе, бидејќи огнот бил распламнет насекаде.

Во една страшна трагедија денес во селото Породин кај Жабар, две деца изгореа во една куќа, едно девојче на една година и едно момче од две години, јавува “Блиц”. За жал, според се уште непроверени податоци, до пожарот дошло кога мајката на децата излегла по дрва, а жар паднал од печката, по што огнот се проширил на целата куќа.

Во моментот на трагедијата мајката била во едната соба, а децата во другата соба. Кога го слушнала плачот на момчето, ја отворила вратата на детската соба, но таа не можела да влезе, бидејќи огнот бил распламнет насекаде. Мајката отрчала кај соседите кои ги повикале пожарникарите, кои го изгаснаа огнот и ги пронашле малите бебиња. Се претпоставува дека момчето ја отворило вратата на шпоретот и дека жар паднал на подот и ја зафатил просторијата.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 160 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиСветСтрашна трагедија пред Нова година: Изгореа бебе и 2 годишно момче

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3