Barkod.mk - Кодот на вистината

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Кинески јутјубер си ја снимил сопствената смрт

Дек 12 Напишано од  Посетено 7488 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвезда, настрада по пад од врв на 62-катен облакодер, обидувајќи се да изведе акробација, при што изгубил контрола над рацете. Телото го пронашол чистач на прозорци, а несреќниот случај го забележала токму камерата што Ву ја поставил на соседната зграда за да го сними својот „потфат“.

Смртта ја потврди и неговата девојка, која притоа наведе и дека немилиот настан се случил два дена пред да побара дозвола од нејзините родители да ја запроси. Всушност, тој со новото екстремно видео сакал да заработи за подарокот што сакал да им го даде ним. Кинезот беше познат по снимање опасни видеа од голема висина, а оваа снимка требаше да биде само една во низата.

Видеото е со вознемирувачка содржина:

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 154 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиСветВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Кинески јутјубер си ја снимил сопствената смрт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3