Barkod.mk - Кодот на вистината

Руските специјалци ликвидираа екстремисти кои подготвувале напади

Дек 09 Напишано од  Посетено 6182 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Руските сили за безбедност елиминирале тројцата вооружени екстремисти кои планирале терористички напади во Ставропол, информираат тамошните служби.Екстремистите планирале да извршат напади врз јавни места во градот на југот на Русија.

Во акцијата на безбедносните сили против терористите не биле повредени лица од локалното население.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 156 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиСветРуските специјалци ликвидираа екстремисти кои подготвувале напади

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3