Barkod.mk - Кодот на вистината

НОВ НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со автомобил намерно покосил студенти - има и повредени

Ное 10 Напишано од  Посетено 8963 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Најмалку тројца ученици се повредини откако возач удрил во група ученици во близина на средно училиште во францускиот град Тулуз. Еден од повредените е во сериозна состојба, а според првичните информации сите тројца повредени се со кинеско потекло.

 

Според француските медиуми, инцидентот бил намерен, а возачот не бил на ниту една листа за следење. Тој бил уапсен неколку минути по настанот.Полицијата извести дека возачот бил познат на властите, поради прекршоци поврзани со дрога, а според непотврдени извори тој имал психолошки проблеми.
loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 153 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиСветНОВ НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со автомобил намерно покосил студенти - има и повредени

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3