Barkod.mk - Кодот на вистината

Македонија

Комисијата во Градец гласала наместо изнемоштена жена, снаата се побунила

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера сабајлето во 09.00 часот во селото Градец дошло до злоупотреба на избирачкото право. „Откако два члена од Општинска изборна комисија Врапчиште дошле во наведената куќа со цел изнемоштеното лице Ѓ.Ш.

Претставник на политичка партија сликал изборен материјал во Кисела Вода

Како што пренесува Курир,претставник на политичка партија сликал кочан со гласачки ливчиња при разнесување на гласачки материјали на гласачко место во Основното училиште „Невена Ѓорѓиева-Дуња“.

ТРАГЕДИЈА: Тешка сообраќајка кај Македонски Брод: Маж се бори за живот на скопските клиники

На патот Македонски Брод - Кичево се случило сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и автобус. Од полиција соопштуваат дека околу 08 часот и 30 минути на регионалниот пат Македонски Брод–Кичево, на место викано „Ижички Анови“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Волксваген Каравеле“ со кичевски регистарски ознаки управувано од 49- годишниот С.З од Кичево

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ПОЗНАТИОТ МЕТЕОРОЛОГ СЛАВЧО ПОПОСКИ: ДОЗНАЈТЕ СЕ ЗА НЕГО

Како што и самиот за себе вели, Славчо Попоски е млад и амбициозен стружанец на кого голема пасија му е метеорологијата. Славчо моментално студира и работи на тоа во блиска иднина да стане дипломиран метеоролог.

Во Прилеп старата и добро позната “Сендвичара Папо” се сели на нова локација

Новата локација е 10 метри погоре од добро познатата локација по цветната уличка и е наспроти кафаната "Стари Град".Ново место полно со магија и причина за милион вкусни задоволства, преточено во нешто ново, модерно, примамливо, зачинето со многу новитети и нови вкусови.

СИЛЕН ЦИКЛОН ВО МАКЕДОНИЈА – ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ ПОЈАВИ НАД ПРИЛЕП

Овие денови сме сведоци на еден силен циклон кој во делови од државава ислови силно невреме проследено со интензивни врнежи од дожд, град, засилен ветер и електрични празнења. Ваквите невремиња се вообичаени за летниот период иако може да се појават и во овој есенски период како што е случај со овој циклон кој не зафати.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 92 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3