Barkod.mk - Кодот на вистината

Македонија

Охридско лето по 54 пат

Овогодинешното 54 издание на Охридско лето ќе имаат чест да го отворат Италијанските оперски ѕвезди: сопранот Барбара Фритоли и баритонот Лео Нучи, во придружба на уметниците на Македонската филхармонија, под диригентско раководство на маестро Луис Горелик.

Очевидец: Хеликоптерот имаше проблеми пред да удри во антената (ФОТО)

Хеликоптерот неколку минути неконтролирано кружеше над антената. Изгледаше како да има некаков проблем. Од мојот балкон убаво се гледаше. Дури потоа дојде до ударот во антената и падот на хеликоптерот.

Хеликоптерска несреќа кај Струмица

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава Баркод. Причините за несреќата се сеуште непознати, исто така не се знае и бројот на загинататите патници. Сеуште нема официјални информации за штетата каде што паднал хеликоптерот и дали има повредени граѓани.

Што се спрема во петок: Сите повикуваат на мирни протести и мирна полиција

Пред трговскиот центар Чаирчанка во Скопје, за во петок, по пладневната молитва на муслиманите, закажан е протест „Против монтираните случаи” по пресудата за доживотен затвор за шестмина обвинети за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Страница 86 од 86
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 51 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3