Barkod.mk - Кодот на вистината

Македонија

Запалено македонското знаме по пресудите за „Диво Насеље“ (ВИДЕО)

“Skifterët”, навивачите на фудбалскиот клуб од Гњилане, Косово, во знак на протест поради пресудите што се случија денеска во Скопје, за случајот “Диво насеље”, го запалија македонското знаме, стои во објавата на КУРИР.

СУДОТ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ДИВО НАСЕЉЕ: Неколку доживотни и над 700 години затвор

Седум доживотни казни пресуди судот за обвинетите во случајот Диво Насеље. Покрај овие 7 лица, уште 13 е осудени на казни затвор од 40 години. 6 лица во затвор ќе треба да минат 20 години, 1 лице ќе лежи 18 години и по двајца добија по 14, односно 13 и 12 години затвор.

Полиција и хеликоптери над Скопје, обвинетите од „Диво насеље“ се спроведуваа во Судот (ВИДЕО)

Засилено полициско обезбедување претпладнево пред и во Кривичниот суд каде што денеска треба да биде соопштена пресудата за настаните во кумановската „Диво насеље“ во мај 2015 година во кои загинаа осуммина припадници на македонските безбедносни сили.

Горан Ангелов - Ќосето: Да не бидеме генерацијата која при држава ќе остане без неа

Здраво Горан. Најнапред Ви благодариме за овозможената прилика за интервју. Се надевам дека со овој разговор ќе и помогнеме на нашата Македонија.

Уапсен екс градоначалникот на општина Ѓорче Петров

Утрово е уапсен екс градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Сокол Митревски, порталите повикувајќи се на полициски извори.

Тепачка во Шуто Оризари: Граѓанин нападнат од неколку лица, приведен еден од напаѓачите

Граѓанин од Шуто Оризари пријавил дека го нападнале неколку лица. – Полицијата излегла веднаш на терен при што во полициска станица е приведено едно лице. Се работи на целосно расчистување на случајот, изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 45 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3