Barkod.mk - Кодот на вистината

Македонија

Македонија да и се врати на Македонците

Интервју со Ацо Крстески, генерален секретар на Македонскиот Национален Фронт. Македонскиот Национален Фронт е логичен продукт на кулминацијата на политичката неправда во Македонија.

ВАНДАЛИЗИРАН СПОМЕНИКОТ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ВО ПРИЛЕП (ФОТО)

Изутринава споменикот на Александар Македонски кој ќе наоѓа наспроти Комерцијална Банка во Прилеп е вандализиран. На кој и зошто му сметаше ?!

Обвинителството нареди обдукција на убиениот фудбалер

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје го раководи увидот на лице место во скопската населба Аеродром, каде попладнево беше убиен фудбалерот Мартин Јанушев.

Нови детали за убиството во Скопје: Двајца напаѓачи пукале, познат идентитетот

Недоразбирање помеѓу двајца пријатели заврши со престрелка во скопски Аеродром, дознава Пресс24 од полициски извори. Според неофицијални информации, во Мартин Јанушев пукал негов пријател кој и од порано и е познат на полицијата, по серија најтешки кривични дела за кои одлежувал и затворска казна.

Застреланиот фудбалер во Аеродром им подлегнал на повредите

Лицето М.Ј. што околу 18 часот беше застрелано со огнено оружје на улицата „Владимир Комаров“ во Аеродром било донесено на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, без знаци на живот.

И во Пеќ запалено македонското знаме: Се скандираше и „Али предавникот“ (Видео)

Откако вчера беа изречените казните за обвинетите во случајот Диво насеље, во знак на протест на пресудите, во Пеќ на Косово било запалено македонското знаме.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 52 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3