Barkod.mk - Кодот на вистината

Македонија

МНФ: Треба да се промене изборниот модел и да се даде шанса на НАРОДОТ да го застапува НАРОДОТ во Собрание, а не елитата да го “застапува“ Народот, оти тоа е само декларативно а не и суштински

МНФ: Треба да се промене изборниот модел и да се даде шанса на НАРОДОТ да го застапува НАРОДОТ во Собрание, а не елитата да го “застапува“ Народот, оти тоа е само декларативно а не и суштински. Македонскиот Национален Фронт предлага:

Детали за сообраќајката во Прилеп: Се забил во бетонски ѕид и влегол во двор, пред да загине ја осветувал куќата

Како што информира Република,попладнево околу 17,30 во сообраќајка загина 24 годишниот прилепчанец Игор В. кој со автомобил хонда удрил во бетонски ѕид и влегол во двор на улицата „Александар Македонски” во Прилеп.

ТРАГЕДИЈА: Загинало 19-годишно момче, неколкумина повредени, изгорел автомобил „Мерцедес“

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа во која утрово учествувале четири автомобили на патот Битола – Прилеп. Рено Твинго, Шкода со битолски регистерски таблици, мерцедес со скопски таблици и камион МАН, со велешки регистерски таблици сите учестувавле во несреќата.

Тешка сообраќајка на патот Битола-Прилеп: Автомобил целосно изгоре, полицијата врши увид

Утрово во 7:55 часот на патот Битола Прилеп се случила тешка сообраќајка. Од битолската полиција засега потврдуваат дека сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило и товарно моторно возило, а во моментот на местото на настанот е излезен и јавен обвинител.

САЈБЕР НАПАД НА МАКЕДОНСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ: Албанските хакери ги хакираа страните на Собранието и судовите!

Албански хакери, кои се претставуваат како „Anonymos Albania“, последните денови изведоа големи напади, н грчките и српските веб-сајтови, како владини, така и на медиумски портали, сега на нејзината листата ја додадоа и македонската држава, пишува порталот infoshqip.com.

ДОБАРА ВЕСТ ЗА СИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ: Стигнува помош од по 5000 денари, исплатата започнува од утре

Пензионерите помошта ќе ја добиваат на ист начин на кој ја добиваат и пензијата - на домашна адреса или на поштенските шалтери или на својата банкарска сметка.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 53 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3