Barkod.mk - Кодот на вистината

Македонија

„Комфи Ангел“ ги исполни сите услови кон ФК Победа

Што се однесува до Победа, морам да кажам дека на крајот на оваа година тоа е едно од моите најголемите разочарувања. Јас како и секогаш ќе бидам искрена и отворена. Комфи Ангел спрема фудбалскиот клуб Победа ги оствари сите свои обврски кои што ги имаше, не само материјалните, туку и оние во кои што партиципиравме. Истакна Ирена Јакимоска, косопственик на „Комфи Ангел“.

Ахмети: Не треба референдум за името, тоа треба да се реши со договор меѓу двете влади

Решавањето на прашањето со името, законот за јазици и односите помеѓу парламентарните политички партии на Албанците во Македонија, беа главни теми на денешната предновогодишна средба на претседателот на ДУИ, Али Ахмети со новинарите.

Алијанса за Албанците не излегува од владината коалиција

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села попладнево по состанокот на Централното собрание што се одржа во Гостивар изјави дека не ја напуштат владината коалиција и оти верува дека со премиерот Зоран Заев повторно ќе се сретнат околу условите за нивното останување во коалицијата.

Присутни 411 делегати: Исполнет кворумот на конгресот на ВМРО-ДПМНЕ, почна расправата

Претседателката на Комисијата за верификација на мандатите на делегатите на 16 вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, Светлана Јакимовска истакна дека на конгресот присутни се 411 од 544 делегати.

Хорор на улица „Македонија“: Го претепале до онесвестување, па продолжиле да го клоцаат

По кратко време, откако оштетениот го напуштил локалот, на улица „Македонија“, бил пречекан од пријавените кои го фатиле за раце и истите почнале да го влечат и физички го нападнале.

Две кандидатури поднесени за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ

До 15 часот се пристигнати две кандидатури за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ на Конгресот кој утре и задутре ќе се одржи во Валандово, неофицијално дознава „курир“ од партиски извори. Правната комисија на партијата дополнително ќе ги разгледа двете поднесени кандидатури, со цел да се утврди дали истите се валидни.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 46 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3