Barkod.mk - Кодот на вистината

Нов влажен бран

Мар 30 Напишано од  Посетено 482 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Почитувани граѓани како што напоменив во мојата предходни објава и за промената и во нашата држава кој ни доаѓа во сабота попладне и вечерта каде напрво се учекува јак југозападен ветар со привлижување на циклонот на моменти и на 70 до 80 километри на час прикажено на првата слика.

Влажниот бран најпрво ќе ги зафати северозападниот дел и набргу ќе прошири и над цела западна Македонија од полноќните часови па се до утринските часови прикажено на втората слика каде се учекува нај голема акумулација на дожд и над 20л/м2, на повисоките места над 1300 метри и планините е можен и слаб краткотраен снег.

29666090 1756824914378318 138817526 n

До утринските часови овој бран ќе губи на сила но ќе се прошири и на останатите места и на секаде се учекува повремен дожд особено во предпладневните часови во недела прикажено на третата слика(нај слаба акумулација се учекува во делови на централна и југоисточна Македонија прикажено на последната слика, со одминување на влажен бран од северозапад ќе започне да дува умерен западен ветар со што ќе имаме пад на температурара во недела особено во западниот дел на државата и таму нема да надмине десетиот степен додека додека во останатиот дел ќе се движат до максимални 15° степени во северниот и источниот дел.Додека нај високи ќе останат во централниот и југоисточниот дел до максимални 17/18°степени. Постепено стабилизирање од понеделник. За повеќе информации следете ме и на мојот официјален фејзбук и ќе бидете навремено информорани.

Костадин Павлов

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 16 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонијаНов влажен бран

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3