Barkod.mk - Кодот на вистината

Метеорологот Костадин Павлов во хумана мисија

Мар 01 Напишано од  Посетено 1868 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Метеорлогот Костадин уште еднаш ја повикува Македонија да сe помогне на еден прекрасен човек кој за некого ќе значи живот. Костадин не само што се занимава со временски прогнози туку има премногу пати организирано хуминитарнии цели за помош на немоќните луѓе.

На официјалниот профил на Костадин можат да се забележат секојдневните објави за помош за граѓани кои бараат донации за нивните проблеми. Јосе е 40 годишен татко на 7 годишна ќерка, социјален случај, а згора на тоа се соочува со карцином на цревата кој веќе метастазира поради што му е неопходна интервенција во клиниката УМБАЛ Александровска ЕАД Софија за која се потребни уште околу 2.800 евра.

Да помогнеме, неговиот живот е во наши раце!

Трансакциска сметка: 210-5017185344-02 ДОНАЦИЈА ЗА ЈОСЕ На име на Иванчо Ќајев Во НЛБ Тутунска банка АД Скопје Или со донации на девизната сметка Ivanco Kjajev UL Marsal Tito br BB Stojakovo IBAN CODE:MK0721050178534402 Bank Name NLB AD SKOPJE Bank adress Majka Tereza br 1 Country MAKEDONIJA SWIFT TUTNMK22 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 193 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонијаМетеорологот Костадин Павлов во хумана мисија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3