Barkod.mk - Кодот на вистината

Интервју со Костадин Павлов - младиот и амбициозен метеоролог

Фев 15 Напишано од  Посетено 3111 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Како што и самиот за себе вели, Костадин Павлов е млад и амбициозен валандовчанец на кого голема пасија му е метеорологијата. Костадин заедно на својот нов метеоролошки медиум MKmeteo.mk

Баркод.мк: Како се најде во оваа приказна наречена метеорологија ?

Уште како мал доста интересно ми беше како може да се дознава како би бил времето за утрешниот ден. Пред се секодејдневно се распрашував, и дојде ден преку социјалните мрежи до заклучок, ми беше доста интересно и почнав да учам од ден на ден..

Баркод.мк:  Колку се веројдостојни прогнозите што ги прикажувате, колку се точни, процентуално ?

Моите прогнози кој што јас ги објавувм секој дневно можам да им оставам на граѓаните да проценат и да се уверат самите. ЗА жал во Македонија метеорологијата е премалку развиана.

Баркод.мк:  Дали сте навлезени длабоко во метеорологијата, дали користите научна литература ?

Можам да кажам дека моментално сум на почеток,полека навлегувам во неа.Користам одредена литература,кој полесно ќе можам да учам и да бидат прецизан околу временските состојби.

Баркод.мк:  Што би им препорачале на читателите на Barkod.mk ?

Можам да препорачам да го следат порталот и да се информират со квалитетни содржини и исто така им препорачувам да ме следат на Mkmeteo.MK и навремено да будат информирани околу временските состојби.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 81 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонијаИнтервју со Костадин Павлов - младиот и амбициозен метеоролог

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3