Barkod.mk - Кодот на вистината

ХОРОР ВО ВЕЛЕС: Возач покосил тројца млади пешаци и удрил во потпорен ѕид, двајца се борат за живот

Јан 01 Напишано од  Посетено 3978 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Ноќеска околу 03.30 часот на ул.„Алексо Демниевски“, Т.Т (33) од Велес изгубил контрола над патничко моторно возило “Фиат Пунто“ со велешки регистарски ознаки и удрил во пешаците кои во тој момент ја преминувале улицата: К.К (19), Б.Д (18), Ф.К(18), сите од Велес, а потоа удрил иво потпорен ѕид од камења.

Со возило на Итна медицинска помош во Општа болница Велес пренесени се пешаците К.К и Ф.К каде им се констатирани тешки телесни повреди, препратени се во Клиничкиот Центар -Скопје и се наоѓаат во животна опасност. Увид е извршен и се работи на целосно расчистување на случајот.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 297 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонијаХОРОР ВО ВЕЛЕС: Возач покосил тројца млади пешаци и удрил во потпорен ѕид, двајца се борат за живот

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3