Barkod.mk - Кодот на вистината

Направил сметка од 65.000 денари во македонски хотел и избегал

Јул 19 Напишано од  Посетено 1073 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 31-годишниот А.В. од село Стримница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Во периодот од 06 до 21 јуни 2017 година, пријавениот престојувал во хотел на Попова Шапка, каде направил сметка во износ од 65.190 денари. Кога на 21.06.2017 година, сакал да замине од хотелот, се обидел со швајцарска картичка да му плати на рецепционерот за престојот, меѓутоа трансакцијата била неколку пати одбиена, по што пријавениот му рекол на сопственикот на хотелот дека ќе оди до Тетово да земе пари, а како гаранција ќе му ги остави македонската и швајцарската лична карта, на кое истиот се согласил.

За кратко време двајцата тргнале во правец на Тетово и се договориле оштетениот да го чека пријавениот кај “Прима Центар“, при што на сопственикот на хотелот му оставил како гаранција рачен часовник, меѓутоа истиот не се вратил на договореното место, по што случајот бил пријавен во полиција.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 311 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонијаНаправил сметка од 65.000 денари во македонски хотел и избегал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3