Barkod.mk - Кодот на вистината

МАКЕДОНИЈА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО: Во страшна сообраќајна несреќа згасна млад живот

Мај 01 Напишано од  Посетено 46626 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Поради тешките повреди, од кичевската болница итно кон скопските клиники бил пренесен Х.Т. кој околу 18 часот починал.

Денеска околу 14.15 часот на локалниот пат помеѓу селата Дреново и Сланско (општин Македонски Брод) се случила сообрќајка во која загина Х.Т. (1998) од Македонски Брод. Загинатиот возел мотоцикл, а од засега непознти причини се судрил со возило „фиат добло“ управувано од Б.Т. (2000) исто така од Македонски Брод.

Поради тешките повреди, од кичевската болница итно кон скопските клиники бил пренесен Х.Т. кој околу 18 часот починал. МВР извести дека двајцата возачи немале положено за возачка дозвола. 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 250 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонијаМАКЕДОНИЈА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО: Во страшна сообраќајна несреќа згасна млад живот

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3