Barkod.mk - Кодот на вистината

Новите ултрамодерни возови од денес сообраќаат и на релација Битола-Прилеп-Скопје

Мар 07 Напишано од  Посетено 5463 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Како и што беше ветено од денес се пуштени во функција новите најсовремени дизел возови набавени од Кина, кои од денес па натаму ќе сообрајќаат на релацијата Скопје-Велес-Богомила-Прилеп-Битола.

Денес на радост на многумина на прилепската железничка станица се појави за прв пат после 40 години нов современ воз, кој ќе значи поквалитетен и поудобен сообраќај, како и олеснување на желечничкиот транспорт за многумина во Прилепско-Битолскиот регион.

voz naslova 1

voz naslovna 2

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Inactive User

Account is not active!

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 178 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонијаНовите ултрамодерни возови од денес сообраќаат и на релација Битола-Прилеп-Скопје

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3