Barkod.mk - Кодот на вистината

Македонија

Нов влажен бран

Нов влажен бран

Мар 30 Напишано од

Почитувани граѓани како што напоменив во мојата предходни објава и за промената и во нашата држава кој ни доаѓа во сабота попладне и вечерта каде напрво се учекува јак југозападен ветар со привлижување на циклонот на моменти и на 70 до 80 километри на час прикажено на првата слика.

Метеорологот Костадин Павлов во хумана мисија

Метеорлогот Костадин уште еднаш ја повикува Македонија да сe помогне на еден прекрасен човек кој за некого ќе значи живот. Костадин не само што се занимава со временски прогнози туку има премногу пати организирано хуминитарнии цели за помош на немоќните луѓе.

Интервју со Костадин Павлов - младиот и амбициозен метеоролог

Како што и самиот за себе вели, Костадин Павлов е млад и амбициозен валандовчанец на кого голема пасија му е метеорологијата. Костадин заедно на својот нов метеоролошки медиум MKmeteo.mk

Со 61 глас За, пратениците го поддржаа Договорот со Бугарија

Со вкупно 61 глас ЗА и еден воздржан, пратениците денеска го поддржаа Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија.

Македонија и официјално двојазична држава: Донесен Законот за употреба на јазиците!

Собранието на Република Македонија денеска со 69 гласа „за“ го донесе Законот за употреба на јазиците. Законот беше изгласан и со двојно мнозинство, односно за него гласаа 27 пратеници од немнозинските заедници, а еден беше воздржан.

Го нападнале, па му го запалиле возилото – прилепчанец имал бурна ноќ!

Дваесет и двегодишен прилепчанец ноќеска бил физички нападнат од двајца мажи кои му го демолирале и запалиле и возилото. Тој во полиција пријавил дека бил нападнат околу еден часот по полноќ кога заедно со негов другар се паркирал со возилото „пежо 306“ на улицата „Марксова“.

Страница 1 од 86
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 163 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиМакедонија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3