Barkod.mk - Кодот на вистината
undefined undefined

undefined undefined

Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Според непотврдени информации непознати борбени авиони ја бомбардирале иранската воена база во Сирија. Според очевидци, во базата одекнале повеќекратни експлозии. Мета на воздушниот напад била базата Џабал Азан во Јужно Алепо, најголемиот воен објект на Иран во Сирија.

По денешниот состанок со клупското раководство досегашнот Шеф на Стручниот Штаб на Победа Славољуб Бубања, поради здравствени причини се повлече од функцијата, а клубот за негов наследник утре ќе го официјализира ангажманот на 53-годишниот српски стратег Слободан Крчмаревиќ.

Македонската фаланга и на ова европско првенство доминира на трибините, кога нашите ракометари се на теренот, гледалиштето е црвено-жолто, тоа не остана незабележано од медиа тимот на ЕХФ. На официјалниот „јутјуб“ профил на европското првенство, утринава се појави видеото со наслов „Македонците навиваат за нивниот тим“.

Останува ли Победа без шеф на стручниот штаб, без Славољуб Бубања? Имено, како што истакнува и самиот за „Македонски спорт“, тој имал разговори со раководството на прилепчани и сѐ уште дефинитивно не се знае дали ќе ја води екипата во иднина.

Учителката му рекла на мали џокица како и на целиот клас да напишат реченици во кој што ќе го употребат зборот АНАНАС. И си оди мали џокица и се мисли што да напиши.

Сигурно уште од мали некој сакале да станат Beatboxer, додека пак други слушале и не можеле да веруваат како тоа може да се изведе. Па, благодарение на Симон сите вие што сакате да научите Beatbox ќе научите како се прави тоа, издвоете неколку минути и погледнете го видеото.

Страница 1 од 22
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 21 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиundefined undefined

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3