Barkod.mk - Кодот на вистината

ДАЛИ МЕУРОТ ПОЧНУВА ДА ПУКА: Цената на биткоинот падна под 7000 долари

Ное 11 Напишано од  Посетено 265 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Цената на биткоинот падна под 7.000 долари во петокот, што претставува пад од повеќе од 5 отсто во однос на претходната сесија, објави „Ројтерс“. Бидејќи во средата достигна уште еден историски врв, криптовалутата падна за над 1.000 долари. На луксембуршката берза Bitstamp, биткоинот падна на 6.800 долари,

по што се опорави на околу 6.870 долари. Во средата вечер, криптовалутата достигна 7.888 долари откако ажурирањето на софтверот беше одложено, што би довело до нова поделба на биткоинот. Оваа надградба е одложена до следната недела. Откако биткоинот поевтини, „Bitcoin Cash“ – уште една филијала на биткоинот, создадена на 1-ви август – скокна за околу 35 отсто за еден ден до 850 долари, според податоците од специјализираната веб-страница на „Coinmarketcap“.

И покрај тоа што изгуби скоро 7% оваа недела, биткоинот се зголеми за над 600% во оваа година.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 195 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиЕкономијаДАЛИ МЕУРОТ ПОЧНУВА ДА ПУКА: Цената на биткоинот падна под 7000 долари

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3