Barkod.mk - Кодот на вистината

Економија

ДАЛИ МЕУРОТ ПОЧНУВА ДА ПУКА: Цената на биткоинот падна под 7000 долари

Цената на биткоинот падна под 7.000 долари во петокот, што претставува пад од повеќе од 5 отсто во однос на претходната сесија, објави „Ројтерс“. Бидејќи во средата достигна уште еден историски врв, криптовалутата падна за над 1.000 долари. На луксембуршката берза Bitstamp, биткоинот падна на 6.800 долари,

Економска бомба на Груевски од Прилеп: 1.000 нови вработувања

Одлична вест за Прилеп и македонската економија. Можам да објавам дека компанијата од Германија, „ВИГ“, одлучи и ја објави својата одлука за инвестиција во ТИРЗ Прилеп и ќе обезбеди 1000 нови вработувања за Прилеп и околните места

„Њујорк тајмс“: Компаниите на Трамп имаат долгови од најмалку 650 милиони долари

Компаниите на Доналд Трамп имаат направено долгови од најмалку 650 милиони долари, што е двапати повеќе од тоа што во текот на својата кампања го пријави републиканскиот кандидат за американски претседател, информира весникот „Њујорк тајмс“.

Македонија, економски лидер во регионот

Народна банка на Република Македонија проектира за наредната 2016 година одличен економски раст од 4,2 %, а за во 2017 година и над 4,6% економски раст, што претставува еден од најголемите економски растови во регионот.

,,ТАВ Македонија’’: Двата аеродроми со 20% пораст на бројот на патници во првите девет месеци

Двата македонски аеродроми, скопскиот ,,Александар Велики’’ и oхридскиот ,,Св. Апостол Павле’’, првите девет месеци годинава ги завршија со вкупно 1.183.728 патници, што е пораст од 20%

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 166 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиЕкономија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3