Barkod.mk - Кодот на вистината

Балкан / Регион

Силен земјотрес на Балканот, две лица загинаа и 170 се повредени во Грција

Две лица загинаа, а најмалку 170 се повредени во силен земјотрес што ги погоди грчките острови во југоисточниот дел на Егејското Море. Неименуван претставник на болницата на островот Кос наведе дека две странски лица се загинати при удар со камења од стара зграда, што се урнала во земјотресот.

Што имала к'смет Стамена ечи на бензиска во Бугарија (ВИДЕО)

Група од 20тина луѓе, кои најверојатно прават пауза од патување на бензиска во Бугарија играат оро. Во позадина се слуша Македонската песна "Што имала к'смет Стамена од великанката на Македонската музика Васка Илиева.

АПОКАЛИПСА ВО СПЛИТ: После пожарот остана пустош (ВИДЕО)

На друштвените мрежи се појави застрашувачко видео кое сведочи за стравичните последици после големите пожари кои гореле околу Сплит, кога изгореле бројни домови, помошни објекти како и автомобили.

Македонски автобус се запали во Грција

Автобус на една македонска туристичка агенција претпладнево се запали во Грција на пат кон Халкидики, при што нема повредени патници.

Без милост: Владата подготвува откази за 11.000 службеници

Рационализацијата најмногу ќе ги погоди вработените во просвета и во локалната самоуправа во Србија, каде има вкупно 5.300 вишок. Без работа годинава ќе остане 11.241 работник, а најмногу откази ќе има во образованието и локалната самоуправа, каде без работно место ќе останат вкупно 5.300 службеници и наставници.

Евакуиранo училиште во Сараево поради дојава на бомба

Сите ученици и персонал во Средното машинско училиште во Сараево се евакуирани изутрината поради дојава за поставена бомба, соопшти босанското Министерство за внатрешни работи.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 164 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / Регион

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3