Barkod.mk - Кодот на вистината

Балкан / Регион

ДРАМА НАД САРАЕВО:Ќе слетаме на слепо, па што ни даде господ

Само најхрабрите пилоти овие денови можат да спуштат авиони на Сараевскиот аеродром поради густата магла. Еден од нив е пилотот на Луфтханза авион кој за Сараево полетал од Минхен.

ЕКСКЛУЗИВНО: Ова е терористот од Јордан што се обиде да го сруши авионот за Белград

Вистинска драма се случила денеска на летот Франкфурт - Белград. Американски државјанин со име Лакен, кој по потекло е од Јордан, се обидел во текот на летот да отвори врата и да го сруши авионот, дознава српски Курир.Во авионот меѓу останатите биле и ракометарите од клубот „Војводина“.

Трагите на терористите од Париз водат кон Босна, ИСИС има план и за Србија и Македонија

Во рамки на истрагата за терористичкиот напад во Париз, француските разузнавачки служби откриле траги кои водат кон Босна и Херцеговина, и од тамошните власти побарале „проверка на лица и активности“.

Србите уапсија мигрант со ист пасош како и еден од Париските терористи

Во Србија е уапсен мигрант со сириски пасош, податоците се поклопуваат со податоците на еден од бомбаш самоубиците во Париз. Пронајден е документ на име Алмохемада Ахмада 25 годишен, единствена разлика е во фотографијата, поради тоа започнал сомнеж дали пасошот пронајден кај терористот во Париз е вистински?

ЛЕГЛО НА ЏИХАДИСТИ НА САМО 3 САТИ ОД БЕЛГРАД: На влез во селото ве легитимираат, и се губи сигналот

Горна Маоча е село во БИХ на границата со Хрватска и Србија каде живеат 20 фамилии целосно одсечени од остатокот на светот. Тоа село го населуваат вахабисти,и после масакрто во Париз ова место стана центар на вниманието на балканските медиуми.

Уапсен Исмаил Морина - пронајден е пиштол без дозвола и 30 карти

Поради нелегално поседување на оружје и 30 карти за претстојниот квалификациски натпревар Србија - Албанија во Елбасан, утрово во Тирана бил уапсен Исмаил Морина кој минатата есен пушти дрон со знаме на голема Албанија на натпреварот на двете репрезентации во Белград - пишува порталот Балканвеб.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 68 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / Регион

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3