Barkod.mk - Кодот на вистината

Балкан / Регион

Пратеници шмркале кокаин позади Собрание

Осмочлена група на дилери е уапсена во Белград, поради сомнение дека шверцувале кокаин од Србија во Обединетит Арапски Емирати. Дрога препродавале и на српските политичари и тоа на задните врати на Народното собрание.

Хаос во Бугарија: судири меѓу емигранти и полицијата по затворањето на најголемиот бегалски камп (ФОТО+ВИДЕО)

Емигрантите фрлале камења и други предмети врз полицајците, кои употребиле воден топ за да ги разбркаат. Демонстрантите накратко ја пробиле оградата на кампот, но набрзо биле вратени назад.

Во Сале Мутави од 2 калашникови истрелани 60 куршуми, телохранителот пукал, но не погодил никој!

Во Ѕвездарска шума вчера било пронајдено запалено BMW 5. Телохранителот на Станковиќ и работник во Министерството за правда потрошил цел шаржер на напаѓачите, но не ги ни ранил.

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ НИШ: Четворица повредени, пожарникарите го сечат возилото за да ги извлечат (ФОТО)

Четири лица се повредени и настаната е огромна материјална штета во сообраќајната несреќа што се случи вечерва околу 21:30 на локалниот пат измеѓу Прва Кутина и Лазарово село кај Ниш

Убиен таксист зошто патникот немал пари да му плати

Млад возач на такси компанијата Мега во Крагуевац е убиен затоа што патникот не сакал да плати 180 динари за возењето, објавија локални медиуми. Според нив подоцна убиецот е уапсен.

СКАНДАЛОЗНО: Синот на Аркан нуди 4 милиони евра за убиство на Цеца

Михајло Ражнатовиќ, еден од синовите на починатиот Жељко Ражнатовиќ Аркан објави скандалозен статус на Фејсбук во кој повикува на убиство на маќеата Светлана Ражнатовиќ Цеца.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 68 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / Регион

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3