Barkod.mk - Кодот на вистината

Балкан / Регион

Најнова вест: Торнадо ја погоди соседна Србија (ФОТО)

Сеуште сме далеку од летото а атмосферата веќе ширум Европа па и на Балканскиот Полуостров е веќе доста загреана со што развојот на нестабилност и на олујни системи веќе започна.

Решено убиството на Јелена - Еве како е фатен убиецот

Истражителите утврдиле кој пред речиси година дена брутално ја уби Јелена Марјановиќ, но и кој помогнал да се сокријат трагите, открива ексклузивно за српски Курир, човек кој е во тек со полициската истрага.

Хаос на автопатот Белград- Ниш: Сообраќајот запрен поради лоши временски услови (ФОТО)

Сообраќајот на автопатот Белград-Ниш, кај петљата Трупале е запрен во двата правци, поради лошите временски услови, слабата видливост и несоодветната зимска опрема на одредени учесници во сообраќајот, соопшти изутринава Јавното претпријатие „Путеви Србије“.

Птичји грип во Хрватска

Појава на птичји грип (вирусот Х5Н1) е регистриран во североисточниот дел на Хрватска во близина на унгарската граница, јави ТАСС, повикувајќи се на Министерството за земјоделство на Хрватска.

Пратеници шмркале кокаин позади Собрание

Осмочлена група на дилери е уапсена во Белград, поради сомнение дека шверцувале кокаин од Србија во Обединетит Арапски Емирати. Дрога препродавале и на српските политичари и тоа на задните врати на Народното собрание.

Хаос во Бугарија: судири меѓу емигранти и полицијата по затворањето на најголемиот бегалски камп (ФОТО+ВИДЕО)

Емигрантите фрлале камења и други предмети врз полицајците, кои употребиле воден топ за да ги разбркаат. Демонстрантите накратко ја пробиле оградата на кампот, но набрзо биле вратени назад.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 373 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / Регион

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3