Barkod.mk - Кодот на вистината

Нов удар во Сирија: Непознати авиони ја бомбардирале најголемата израелска воена база (ВИДЕО)

Апр 14 Напишано од  Посетено 1879 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Според непотврдени информации непознати борбени авиони ја бомбардирале иранската воена база во Сирија. Според очевидци, во базата одекнале повеќекратни експлозии. Мета на воздушниот напад била базата Џабал Азан во Јужно Алепо, најголемиот воен објект на Иран во Сирија.

Наводиот воздушен напад доаѓа по нападот во кој Британија, Франција и САД бомбардираа три објекти за хемиско оружје низ Сирија. Израел е обвинет дека ја нападнал сириската база во почетокот на неделата, но тоа не е официјално потврдено. Лидерот на либанската екстремистичка организација Хезболах шеикот хасан Насралах оцени дека израелскиот воздушен напад на воздухопловната база во централна Сирија во која се убиени седум Иранци е „историска грешка“. 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 14 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / РегионНов удар во Сирија: Непознати авиони ја бомбардирале најголемата израелска воена база (ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3