Barkod.mk - Кодот на вистината

Сирија ден по нападот – тажни слики (ВИДЕО)

Апр 14 Напишано од  Посетено 303 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Војските на САД, Велика Британија и Франција ноќеска изведоа ракетни удари во Сирија, како одговор на наводиот хемиски напад во Дума, во кои беа гаѓани складишта на хемиско оружје и научно-истражувачки центар. Во Хомс се погодени два објекти, западно од самиот град наводно складиште за хемиско оружје и едно складиште во близина на командниот центар.

 

Објавена е првата снимка од научно-истражувачкиот центар Барзех во Сирија по нападот на западните сили.

Американските власти изјавија дека се извршени „100 удари во еден напад“, а секретарот за одбрана Џејмс Матис истакна дека се работи за единствен напад и дека засега САД не планираат нови удари.


loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 15 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / РегионСирија ден по нападот – тажни слики (ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3