Barkod.mk - Кодот на вистината

СТРАВИЧНА СООБРАЌАЈКА: Две млади лица загинаа, мајка и бебе тешко повредени (ФОТО)

Сеп 30 Напишано од  Посетено 16254 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Александар Симиќ (26) и Александар Лазиќ (25) загинаа во тешката сообраќајна несреќа што се случи утринава во селото Болевац во Криви Вир, додека сопругата на Лазиќ и тримесечното бебе добија сериозни повреди и беа префрлени во болницата во Параќин.

Според бугарскиот државјанин, Љубомир Сопов, кој возел камион натоварен со автомобили, видел дека на критично место према него вози автомобилот со огромна брзина, како што вели, "помеѓу 140 и 150 километри на час". 

На ретровизорот, бугаринот видел уште еден автомобил, за кој рече дека го возела истото брзо. Автомобилот зад мене почна да ме престигнува и жестоко се судри со друг автомобил.Од силата на ударот, автомобилот се катапултираше и заврши на покривот на мојот камион, соборувајќи неколку возила. После тоа, по инерција, тој продолжи да се движи и по триесет метри заврши во ров - вели Шопов.

Бугаринот повикал полиција, а тие лекари. - Лазиќ и Симиќ им подлегнале на повредите на лице место. Мајката и бебето беа испратени во болницата во Параќини моментално се надвор од опасност - им соопштиле лекарите.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 146 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / РегионСТРАВИЧНА СООБРАЌАЈКА: Две млади лица загинаа, мајка и бебе тешко повредени (ФОТО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3