Barkod.mk - Кодот на вистината

СТРАШНО НЕВРЕМЕ: БУКВАЛНО ЦЕЛА СРБИЈА ВО ОЛУЈНИ СИСТЕМИ!

Авг 12 Напишано од  Посетено 11425 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Ова попладне целата територија на Србија е во голема линија на нестабилност која слободно може да се каже дека нејзината должина е од еден на друг крај па така буквално цела оваа држава е во ОЛУЈНИ СИСТЕМИ

кој на многу места условуваат интензивни поројни врнежи од дожд, силни електрични празнења, силен ветер и град, а локално градот може да биде и КРУПЕН а поради ваквата ситуација можни с елокални поројни поплави.

Токму ова е поради спуштањето на студената воздушна маса и судирот со топлата маса која се наоѓа над нас. Понатаму овој студен воздух ќе се спушта кон Македонија па локално невреме можно е и кај нас оваа вечер и ноќ особено во источната половина на државава.

За нови и детални информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 145 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВестиБалкан / РегионСТРАШНО НЕВРЕМЕ: БУКВАЛНО ЦЕЛА СРБИЈА ВО ОЛУЈНИ СИСТЕМИ!

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3