Barkod.mk - Кодот на вистината

Вести

Нов удар во Сирија: Непознати авиони ја бомбардирале најголемата израелска воена база (ВИДЕО)

Според непотврдени информации непознати борбени авиони ја бомбардирале иранската воена база во Сирија. Според очевидци, во базата одекнале повеќекратни експлозии. Мета на воздушниот напад била базата Џабал Азан во Јужно Алепо, најголемиот воен објект на Иран во Сирија.

Сирија ден по нападот – тажни слики (ВИДЕО)

Војските на САД, Велика Британија и Франција ноќеска изведоа ракетни удари во Сирија, како одговор на наводиот хемиски напад во Дума, во кои беа гаѓани складишта на хемиско оружје и научно-истражувачки центар. Во Хомс се погодени два објекти, западно од самиот град наводно складиште за хемиско оружје и едно складиште во близина на командниот центар.

Нов влажен бран

Нов влажен бран

Мар 30 Напишано од

Почитувани граѓани како што напоменив во мојата предходни објава и за промената и во нашата држава кој ни доаѓа во сабота попладне и вечерта каде напрво се учекува јак југозападен ветар со привлижување на циклонот на моменти и на 70 до 80 километри на час прикажено на првата слика.

Метеорологот Костадин Павлов во хумана мисија

Метеорлогот Костадин уште еднаш ја повикува Македонија да сe помогне на еден прекрасен човек кој за некого ќе значи живот. Костадин не само што се занимава со временски прогнози туку има премногу пати организирано хуминитарнии цели за помош на немоќните луѓе.

Интервју со Костадин Павлов - младиот и амбициозен метеоролог

Како што и самиот за себе вели, Костадин Павлов е млад и амбициозен валандовчанец на кого голема пасија му е метеорологијата. Костадин заедно на својот нов метеоролошки медиум MKmeteo.mk

Со 61 глас За, пратениците го поддржаа Договорот со Бугарија

Со вкупно 61 глас ЗА и еден воздржан, пратениците денеска го поддржаа Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија.

Страница 1 од 116
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 111 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВести

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3