Barkod.mk - Кодот на вистината

Вести

Драма во „Идризово“: Тројца затвореници качени на кров фрлаат ќерамиди

Тројца затвореници, во мометот се качени на покривот на затворот „Идризово“, од каде што во знак на револт фрлаат ќерамиди и бараат средба со директорот Ќерим Махмути.

Едно – јазични банери во Куманово

Утрово Куманово осамна со билбордни на албански јазик. Имено, кандидатот за градоначалник на СДСМ, Максим Димитриевски, во делови од градот каде најверојатно според неговата проценка живее албанско население, постави пропагандни банери на само на албански јазик.

Северна Кореа сруши два американски авиони и потопи еден носач на авиони (ВИДЕО)

Државните медиуми на Северна Кореја објавија доктрино видео вредно за холивудски блокбастер, во кој севернокорејскиот ракетен “ги уништува” авионите на САД Б-1Б и Ф-35, додека подморницата е насочена кон најсовремената американска превозникот УСС Карл Винсон .

Во келијата на Игор Југ не бил најден мобилен, се испитува кој ги пратил заканите

Во келијата на Игор Југ не е пронајден мобилен телефон. Директорот на затворот во Шуто Оризари Александар Наумовски за ТВ 24 потврди дека денеска биле извршени претреси во притворското одделение каде што е сместен Југ.

Автомобил излета од пат – едно лице тешко повредено

Едно лице е тешко повредено во сообраќајка што се случила ноќеска во 23:20 часот на регионалниот пат Свети Николе – Пробиштип во близина на село Немањици.

Свечено отворање на канцеларијата на МПЗ "Пере Тошев" - Прилеп и МНФ

Денес во Прилеп се одржа свеченото отварање на канцеларијата на МПЗ "Пере Тошев" и Македонски национален фронт. Интересот на прилепчани за ова беше огромен, а и огромна беше заинтересираноста на прилепчани да пристапат кон ова патриотско здружение со потполнување на пристапница.

Страница 1 од 97

makedonski nacionalen front

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 137 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВести

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3