Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Google ја купи финската старт-ап компанија Draw Elements

Американскиот информатички гигант Google ја купи финската компанија Draw Elements, која нуди алатки за тестирање на перформанси и стабилност на графичките процесори OpenGL ES и OpenCL.

Се појавиjа првите custom ROM-ови за Android Wear

Android Wear само што е излезен, а веќе се појавуваат првите, Custom ROM-ови за платформата за паметни часовници. Gohma е името на ROM-от за LG G Watch часовникот кој е изработен од Џејк Деј.

Python е најпопуларниот програмски јазик за почетници на универзитетите од САД

Python е најпопуларниот програмски јазик за вовед во програмирањето на универзитети во САД. Python е омилен на 8 од 10 најпрестижни оддели за компјутерски науки, или на 27 од 39-те најпрестижни универзитети како воведен јазик за програмирање, јавува CACM.

Нова реклама од Samsung, ги исмејува корисниците на iPhone за нивната слаба батерија

Samsung оваа недела претстави нова реклама за нивниот најнов модел Galaxy S5 во која што на интересен начин ја прикажува разликата во

Најдобриот смартфон за сликање селфи фотки

Само што се појавија гласините дека Sony работи на смартфон кој ќе биде наменет за зависниците од селфи фотки, компанијата и официјално го потврди Xperia C3.

Страница 11 од 11
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 114 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3