Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Фејсбук по грешка ги умре Закерберг и стотици корисници

Социјалната мрежа Фејсбук по грешка вчера соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и нејзиниот создавач Марк Закерберг.

Adobe VoCo.: Сега секој послесно ќе може да монтира разговори (ВИДЕО)

Наскоро ќе биде возможно да бидете во можност да направите работи кои луѓето никогаш не ги рекле, ако еден ден Adobe го реализира нивниот нов проект. Компанијата го претстави својот нов проект на овогодишниот MAX настан, откривајќи алатка која ќе го направи за тонско што Фотошоп прави за манипулација со слики.

Брутален тест на LG G5

Гребење, горење и свиткување беа главни карактеристики на врвниот смартфон LG G5 кој тој успеа да го издржи ова малтретирање. Новиот смартфон има голема отпорност на гребење, горење и виткување, тоа можите да го забележите од видеото кое го објави JerryRigEverything на својот YouTube канал.

Исклучен Kickass Тorrents, уапсен сопственикот

Најголемиот BitTorrent сајт во моментов во светот, повеќе не е во функција, откако американското министерство за правда објави дека го уапсиле сопственикот на истиот.

Како до побрз интернет за 20%

Едноставен трик со кој може да ја зголемите брзината на Вашиот интернет за 20 %. Се што треба да направите е да ги извршите следниве чекори.

Од утрово: Ова е ново на Фејсбук

Ретки се промените на најпопуларната мрежа што корисниците ги прифаќаат како позитивни, но оваа е баш таква.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 166 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3