Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Deep Cool MSI Dragon Castle - машиниште на MSI

Дерек Смит го направи Deep Cool MSI Dragon Castle истиот е изграден врз основа на MSI Z97I Gaming Матични плочи. Ние не би го ставиле на ум ова "машиниште" а како ли на нашата маса, а Вие?

ADATA конечно ги лансира своите XPG Z1 DDR4 мемории

АДАТА конечно ги лансира новите DDR4 мемории. Овие мемории би се користеле на новите генерации на компјутери, но за почеток се зборува дека модулот на DDR4 меморија не е ништо друго туку надграден DDR3.

"Фејсбук" направи измена што сигурно не сте ја забележале

Можеби до сега не сте забележале, но на глобусот до сега беа истакнати Јужна и Северна Америка. На таквиот „америкацентризам“ му дојде крајот па „Фејсбук“ потајно за своите корисници во Азија, Европа и Африка додаде нова икона на која се прикажани токму овие три континенти.

Колкава загуба претрпи Facebook за 19 минутното неработење ?!

Во петокот попладне (по американско време) Фејсбук престана да работи на околу 19 минути. Комплетно цел Фејсбук. Во најдобар случај можевте да добиете порака "Sorry, something went wrong."

Пристигнаа луксузните iPhone 6 смартфони

Иако уште не се знаат многу нешта за новиот iPhone, веќе е претставена луксузната линија од компанијата Brikk, наречена The Lux iPhone 6. Вклучува 14 различни верзии, меѓу кои 24-каратни жолто златни, 24-каратни розово златни и чисто платинумски.

Нов фејсбук вирус се шири меѓу Македонските корисници

Скоро две недели на Фејсбук се шири вирус меѓу Македонските корисници. Вирусот е застапен во две варијанти и автоматски ви пристигнува во инбокс, без да знае испраќачот на истиот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 107 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3