Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

"Фејсбук" повторно падна

Најголемата друштвена мрежа - Facebook се соочува со нов проблем. Имено ова е налик на неодамнешното 19 минутно неработење на Facebook кога истиот загуби скоро 500 000 долари, после тоа на 03 Септември повторно падна социјалната мрежа. Овој пат "Фејсбук" падна на 12 Септември во 00:30. Во најдобар случај ќе ја добиете пораката Sorry, something went wrong, но исто така може и Facebook воопшто да не ви се отвори.

Украдени лозинките на 5 милиони мејлови! Дали вашата е во нив?

Речиси 5 милиони адреси и лозинки денес беа откриени на руски форум. Админите на форумот ги отстраниле лозинките од документот, но таму сè уште стојат корисничките имиња на оние кои биле хакирани.

Заштитете се на Фејсбук пред да биде доцна

Најпопулраната социјална мрежа во светот, Фејсбук има многу опции при подесување на профилот. Некои се многу јасни и лесно се доаѓа до нив, додека другите се скриени и нејасни што точно значат. Доколку не сте се потрудиле да го подесите вашиот профил како што ви одгвора на вам, еве ви неколку корисни совети.

Фејсбук повторно се соочува со проблеми

Најголемата друштвена мрежа - Facebook се соочува со нов проблем. Имено ова е налик на неодамнешното 19 минутно неработење на Facebook кога истиот загуби скоро 500 000 долари. Во најдобар случај ќе ја добиете пораката Sorry, something went wrong, но исто така може и Facebook воопшто да не ви се отвори.

Популарниот MSN заминува во "пензија" на 31-ви Октомври

Можеби ќе ви дојде чудно дека оваа порано позната програма за разговарање со пријателите се’ уште постои. Сепак од минатата година сите корисниците мораа да се префрлат на Skype, каде што беше префрлена и нивната листа со контакти, односно Skype беше направен да работи и со вашите стари MSN контакти.

Фејсбук се соочува со нов проблем, не можe да се "четува"

Изгледа популарната социјална мрежа прави некои измени, или можеби има некаков посериозен проблем.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 108 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3