Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Nvidia Shield Tablet: Најдобриот таблет за гејмери (ВИДЕО)

На пазарот на кој доминираат играчките конзоли на Sony и Microsoft, Nvidia се реши за пробивање во сосема друга насока. Тие сакаат да ги освојат гејмерите со таблет компјутер специјализиран за играње.

ПРЕКРАСНО!!! FACEBOOK воведува нова опција која никого не го остава рамнодушен!

Од денес, опцијата која автоматски ќе ги прилагоди светлината, сенките и острината на фотографијата, е достапна за сите iOS корисници, додека наскоро оваа можност ќе ја добијат и корисниците на Android апликацијата.

Хакерската група "Anonymous" ја хакира Шведската влада во одмазда за затворањето на "The Pirate Bay"

Онлајн хакерската група која се нарекува себеси Anonymous ја презеде одговорноста за хакирање во e-mail адресите на шведската влада, како одговор на затворањето на светски познатата веб страната Pirate Bay и серверот од страна на шведската полиција минатата недела.

Лажна Фејсбук изјава за приватност – не наседнувајте на виралната заразна објава

Изјавата за приватност“ која деновиве се шири на Фејсбук и која наводно треба да ги заштити вашите лични податоци и информации е лажна. „Изјавата“ почна да се шири пред неколку дена, откако Фејсбук ги објави новите правила за користење на податоците. Но, вистината всушност е дека Фејсбук и неговите корисници се и натаму одговорни под условите за приватност кои ги прифатиле кога се пријавиле на сервисот. Објавувањето на ваков текст на вашиот профил нема да смени ништо.

Новиот iPhone 6 Plus има сериозен проблем

Веројатно оваа опција ќе ги загрижи оние што веќе купиле или планираат да го купат новиот iPhone 6 Plus. Поголемиот од двата нови уреди на Apple има сериозен проблем со цврстината на телото.

Iphone 6 се нуди во Македонија за вртоглави 1000 Евра

Новиот телефонски модел на Apple, iPhone 6 иако не е службено достапен на Балканот, веќе се нуди во неколку скопски мобиларници, и тоа по 1.000 - 1.200 евра евра за помалиот модел со екран од 4,7 и меморија од 16 GB.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 109 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3