Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Microsoft Office 2016 подготвен за Windows 10 Technical Preview

Пред две недели Microsoft ни го претстави новиот Windows 10 кој ќе се појави кон крајот на оваа година. Да, знаеме и дека Office пакетот ќе биде освежен и универзален за целата Windows платформа.

Претставен Windows 10 Technical Preview за мобилните

Како што беше најавено за овој месец, Microsoft ја пушти првата тест верзија од новиот Windows 10 наменета за мобилните телефони. До сега беше достапна само тест верзија за десктоп компјутерите наречена Windows 10 Technical Preview.

И мачките можат да ја заштитат вашата приватност

Интернетот е прекрасно место каде можат да се најдат голем број на информации, програми и се што ни е потребно, но потребно е да бидеме внимателни затоа што многу лесно може да налетаме на некој сериозен проблем.

Vany Ring Light - Гаџет за подобри селфија

Не сме сигурни дали човек навистина треба да се чувствува гордо или засрамено од движењата кои што ги изведува, се со цел да ја најде правилната светлина за да направи едно селфи.

Апликација која ќе ви го подобри животот

Потребно ви е повеќе смиреност во вашиот живот? Доколку ви е потребна смиреност, ова е апликацијата која сигурно ќе ви помогне која ја имате на располагање на Android и iOS. Calm може да ви помогне да медитирате, подобро да спиете и многу повеќе.

Откријте ја вашата зависност кон вашиот смартфон

Checky ви одговара на многу едноставното прашање: “Колку пати дневно го проверувам телефонот?” Звучи малку контролирано да го користите вашиот телефон со цел да го намалите неговото користење.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 111 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3