Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Новиот Galaxy S6 ќе има екран отпорен на рефлексија и метално тело

Конечно ги дочекавме првите официјални фотографии од новиот Galaxy S6, па иако не откриваат премногу, доволни се за да ни ја разбудат имагинацијата и секако да не возбудат пред официјалното претставување на MWC саемот во Барселона.

Lenovo инсталира adware софтвер на нивните компјутери кој може да ги следи и заштитените конекции

На одредена бројка на Windows компјутери од Lenevo е откриено дека тие доаѓаат со пред инсталиран софтвер кој што прикажува реклами на веб страните кои што ги отвора корисникот. Се работи за софтвер од компанијата Superfish, чија што инсталација е веќе потврдена од неколку корисници, како и сигурносни експерти од Google, Facebook и други.

Tesla развива батерија за вашите домови.

Електричната енергија е еден од најефикасните начини на пренесување и употреба на енергија што човештвото го има создадено. Електричната мрежа е распоредена насекаде каде што има цивилизација и урбани услови за живеење, и таа не` снабдува со потребната енергија за да работат сите апарати во домаќинството. Користењето на електричната енергија си има свои проблеми.

Нова YouTube апликација наречена YouTube Kids

Според USA Today, во понеделник би требало да видиме нова Android апликација од YouTube наменета за деца, соодветно наречена YouTube Kids.

Роботска градина која ќе ви помогне да научите програмирање

Ако сакате да ги заинтересирате децата за кодирање, најдобар начин за тоа е да им покажете какво влијание имаат линиите на софтверскиот код и алгоритмите во реалниот живот.

Маркер за снимање на презентации

“Паметен“ додаток за маркери кој би требало да е задолжителен дел од инвентарот на сите компании кои често одржуваат презентации/состаноци со вработените.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 112 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3