Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Фејсбук воведува промена која никој нема да остави рамнодушен (ВИДЕО)

Корисниците на Facebook наскоро пријатно ќе се изненадат. Во иднина профилните слики на корисниците може да бидат во движење.

Фејсбук повторно падна, а еве и зошто!

Ако повторно не можете да се логирате на Фејсбук, можана причина е спроведување на редизајнот за примање и праќање пораки меѓу корисниците.

Најголемиот хакерски напад на APPLE до сега, милиони корисници на IPHONE потенционални жртви

Експертите за сајбер криминал откриле дека во стотина IOS апликации, воглавно користени во Кина, воглавно биле лошо кодирани а со тоа подлежни на напади, пишува британски Mirror. Неколку милиони корисници на IPHONE можат да бидат изложени на хакерски напади, после првиот напад на Apple App Store , тврдат безбедносните структури.

ФБИ ја разби најголемата хакерска страна во светот, осомничени и Македонци!

Американското Федерално биро за истражување (ФБИ) заедно со други агенции од уште 19 земји во светот ја разбија интернет страницата Даркод (Darkode), која е една од главните онлајн форуми на хакери за продажба и купување на бази на податоци и лични информации на корисници од цел свет.

Вашата приватност е загрозена - реагирајте веднаш !!

Сигурно ја имате оваа програма која сериозно и се заканува на вашатаприватност. Adobe Flash, програмата која е инсталирана на повеќе од милијарда компјутери, поседува голема ранливост која може да му дозволи секому да го искористи и превземе компјутерот.

Конечно пристигна очекуваниот паметен часовник од Apple

И конечно пристигна долго-очекуваниот паметен часовник од компанијата  Apple која е доста позната по нивните производи, особено по нивните компјутери и телефони кои се доста моќни за работа.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 110 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3