Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Фејсбук Like заминува во историјата, еве што ќе го замени ...

Фејсбук долго ја најавуваше опцијата „Реакции“ . Тие би требало да бидат нова модерна измена на листата. -Не е секој статус убав статус, а ако споделите нешто тажно како што е бегалска криза или пак некој починал, не е во ред некој да го лајкува постот.

Со само три клика откријте колку луѓе ве блокирале на Фејсбук!

Повеќето од вас се запрашале колку луѓе ве блокирале на Фејсбук. Со помош на едноставна апликација за неколку секунди, сега можете да откриете колку луѓе ве блокирале на најпопуларната социјална мрежа.

Новина од Фејсбук којa сигурно нема да ви се допадне!

Facebook најави дека ќе работи на подобрување на својот пребарувач, односно ќе воведе нова опција за полесно барање на тоа што вас ве интересира.Па така корисниците ќе имаат можност да ги видат сите постови кои некогаш се напишани и објавени на одредена тема.

Фејсбук има тајно место каде чува податоци за вас: Еве како да ги избришете

Се што треба да направите е да влезете во опцијата "Settings" односно подесувања, па да влезете во "Ads", односно огласите кои ќе ги видите на листата. Потоа кликнете на "Ads based on my preferences", трета по ред, па Едит, односно измена. Тука ќе најдете список со сите ваши интересирања, барем онака како што Фејсбук ги гледа.

Погледнете што се случува ако ја притиснете буквата К на YouTube

Најпознатиот светски музички канал постои повеќе од десет години, а до ден денес не престанува да не изненадува. Кога слушате песна на YouTube, а сакате сакате да ја пузирате, вие најчесто стискате спејс.

Како да избришеме веќе пратена порака на Фејсбук?

Понекогаш испраќаме пораки за кои подоцна жалиме или испраќаме пораки на погрешни луѓе. На Skype постои опција да ги избришете или промените нешто што сте го испратиле, но Facebook не нуди таква можност ниту пак има апликација за оваа цел.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 113 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3