Barkod.mk - Кодот на вистината

Првата македонска социјална мрежа "Connected.mk"

Јан 09 Напишано од  Посетено 9524 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Тим од млади македонци се решија да креираат прва македонска социјална мрежа "Connected.mk". Како што и самите велат, дојдовме до идеја да направиме социјална мрежа бидејќи моментално вакво нешто не постои во македонија и мислиме дека би можело да успее.

Тимот е составен од повеќе души, двајца програмери, двајца дизајнери и еден што се занимава со маркетинг делот. Ни беше потребно околу една година за да ја пуштиме во функција и да биде како што е сега. Работиме на тоа да оваа платформа биде поинаква од постоечките социјални мрежи, но за почеток мораме да имаме некои сличности за корисниците да можат да се снајдат.

Имаме инвестиција имаме трошоци околу просторот што го плаќаме поточно базата, а и не бараме инвеститор нови сме на оваа сцена и мислиме дека сега не е време.Нашата визија е да ги убедиме корисниците со нашиот квалитет да се интегрираат на нашата мрежа каде што ќе можат да го искажат својот став да стапат во контакт со најблиските и пред се да се безбедни.

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 308 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологијаПрвата македонска социјална мрежа "Connected.mk"

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3