Barkod.mk - Кодот на вистината

Технологија

Велешките интернет-гемиџии не и даваат мир на Америка

Приказната е веќе слушната и преџвакана: Велес бил дом на десетици оператори на веб-страници кои измислуваат лажни приказни прилагодени за лековерни Американци, до степен што новите „интернет-гемиџии“ можат да влијаат на изборот на претседател на САД.

Фејсбук во војна со велешките хакери што ја урнаа Хилари Клинтон

Социјалната мрежа Фејсбук во последниве два месеци затворила преку 30 фејсбук профили и групи од Македонија кои што влијаеле на американската публика на политички теми. Според американскиот портал „BuzzFeed News“ страниците се затворени затоа што ги прекршиле правилата на Фејсбук.

Никако не се јавувајте ако ви ѕвони овој број на Вибер – многу е важно!

Веќе подолго време корисниците на „Вибер“ се жалат дека добиваат повици од бројот +266696687, а сега е откриено и што може да ви се случи ако се јавите.

Првата македонска социјална мрежа "Connected.mk"

Тим од млади македонци се решија да креираат прва македонска социјална мрежа "Connected.mk". Како што и самите велат, дојдовме до идеја да направиме социјална мрежа бидејќи моментално вакво нешто не постои во македонија и мислиме дека би можело да успее.

Фејсбук ја започна големата битка со лажните вести на нивната платформа (ВИДЕО)

Фејсбук објави промени во нивната платформа, насочени кон справување со измислените вести на најголемата светска социјална мрежа, по критиките минатиот месец дека лажните информации влијаеле на американските избори, пренесува Радио МОФ.

Бесплатен веб сајт за новите компании

Македонскиот веб-сајт креатор Вебстриан започнува програма за поддршка на бизнис-заедницата преку која новоотворените компании ќе може да добијат бесплатен веб-сајт, со вклучено хостирање и без трошоци за користење или одржување во првата година.

Страница 1 од 11
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 149 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeТехнологија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3