Barkod.mk - Кодот на вистината

Спорт

ШОК: Недостасуваа милиметри Холандија да остене во игра

Како што веќе знаеме во полуфиналниот дуел од СП помеѓу Холандија и Аргентина се изведуваа пенали. Пенал рулетот од Холандија го започна Влар, кој што шутираше по средината на голот и Ромеро успеа да му го скроти шутот.

Аргентина е вториот финалист на светското првенство во Бразил

Вториот полуфинален дуел од светското првенство помеѓу Холандија и Аргентина заврши со резултат 0:0 во регуларните 90 минути. Иако пред самиот крај застана здивот на играчите и фановите на Аргентина кога Робен на самиот раб на шеснајстерецот

Фудбалерките до 18 години со победа го затворија УЕФА развојниот турнир

Македонските У18 фудбалерки со една победа и еден пораз го завршија развојниот УЕФА турнир кој изминативе неколку дена се одржуваше во Скопје.

Нејмар исто така ги предвиде 7-те голови на Германија (фото)

Иако ни него не му е лесно, поради повредата и поради тоа што неговата репрезентација беше декласирана на домашен терен во полуфиналниот меч против Германија. Секак мала шала не е на одмет.

Започна исмејувањето за Бразил. Еве што коментираа познатите

Светската јавност уште долго ќе се занимава со полуфиналниот натпревар на 20-то Светско првенство, во кој Германија го победи домаќинот Бразил со 7-1. Оние кои се поврзани со фудбалот на било каков се вчудовидени од она што се случуваше на стадионот во Бело Хоризонте.

Верувале или не, осум фудбалски фанови му ја предвидоа судбината на Бразил

Синоќа гледавне една инзворедна партија во која што Германската фурија го прегази домаќинот Бразил, каде што фудбалот се смета за религија.

Страница 106 од 106
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 259 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпорт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3