Barkod.mk - Кодот на вистината

Спорт

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: ЕХФ направи специјално видео за македонските навивачи

Македонската фаланга и на ова европско првенство доминира на трибините, кога нашите ракометари се на теренот, гледалиштето е црвено-жолто, тоа не остана незабележано од медиа тимот на ЕХФ. На официјалниот „јутјуб“ профил на европското првенство, утринава се појави видеото со наслов „Македонците навиваат за нивниот тим“.

ЕХФ спреми казни за главните актери: Вујовиќ и литванските судии ќе бидат исфрлени од ЕП

Мечот од второто коло од групата Ц меѓу Словенија и Германија се уште е во центарот на вниманието на ракометната јавност иако веќе се одиграа завршните рунди во групите А и Б.

МАКЕДОНСКАТА ФАЛАНГА ЌЕ ЕЧИ ВО ВАРАЖДИН: Македонија е во втората фаза на ЕП

Македонија оди во втора фаза на Европското ракометно првенство во Хрватска и тоа, најмалку со два пренесени бода. Ова со гордост го тврдиме откако нашите ракометари вечерва ја запишаа и втората победа во групата Ц во Загреб, со 29-28 против Црна Гора.

Летал од Торонто до Загреб само за да го види Кире Лазаров!

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија. „Канада ја сака Македонија.

"ФАВОРИТОТ" НА КОЛЕНА: Македонија и одржа лекција на Словенија (ВИДЕО)

Не можеа да се помират кутрите Словенците од нашата победа во натпреварот против нив, па ќе пукнеа од мака кога нашите ракометари го славеа триумфот со македонските навивачи. Нивниот селектор Веселин Вујовиќ го напушти теренот неколку секунди по крајот на мечот, не ни остана да им честита на нашите ракометари, а попат се расправаше со судиите, пораид нивното делење правда на овој меч.

Бубоња останува во Победа уште 6 месеци

ФК Победа,ја информира јавноста дека денес претседателот Ингилизов постигна договор со тренерот Бубоња на уште 6 месеци.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 155 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпорт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3